QuistCable ICD dobry test w HiFi Choice 1/2012

W pierwszym tegorocznym numerze Hi-Fi Choice znalazł się test interkonektu QuistCable model ICD. Przewód został przychylnie oceniony, a redaktorowi testującemu podobała się : otwarta średnica i rozłożysty bas a także poprawna przestrzeń i ładny przekaz barwy.

W teście QuistCable ICD czytamy:

„Muszę przyznać, że nie spodziewałem się po ICD rewelacji, zwłaszcza że nie jest to drogi kabel. A jednak w towarzystwie wzmacniacza Goldenote S-1 i odtwarzacza C-7070 (a więc systemu ze średniego pułapu cenowego) pokazał klasę, nawet w porównaniu z takimi konstrukcjami, jak Acrolink 6N-A2050II czy Tara Labs Spectrum 1A.

Z różnorodnym materiałem muzycznym, począwszy od muzyki instrumentalnej poprzez klasykę, rock i jazz, ICD pokazał, że świetnie kontroluje rytm i przyzwoicie przekazuje barwy. Jednak Acrolink okazał się niedościgniony pod względem prezentacji zakresu wysokotonowego, zwłaszcza jeśli chodzi o jego rozdzielczość. Przekonałem się o tym, słuchając klawesynu czy talerzy perkusyjnych. Ale pod względem równowagi tonalnej i przekazu średnich częstotliwości ICD dotrzymywał dużo droższemu 6N-A2050II tempa, przebijając nawet model Spectrum 1A, który również uważam za bardzo udaną konstrukcję.

Sygnałowy QuistCable ma kilka zalet charakterystycznych dla znacznie droższych interkonektów: ładnie przekazuje barwę instrumentów oraz wokali i panuje nad takimi aspektami brzmienia, jak dynamika czy bas. Ponadto nie ustępuje selektywnością, ilością detali i wybrzmieniami w zakresie wysokich tonów innym konkurencyjnym kablom z podobnego przedziału cenowego, jak Tara Labs Spectrum 1A czy np. Monkey Cable MCYANA 1. ICD jest dość neutralny i nie ociepla zanadto brzmienia, ale też nie pozbawia go soczystości. Ma jedynie tendencję do nieznacznego zmiękczenia basu, co moim zdaniem trudno na tym poziomie cenowym uznać za wadę, zresztą dla wielu osób lubiących rozłożyste niskie tony ta cecha ICD może być zaletą.”

HiFi Choice Styczen 2012 Quistcable ICD