Quistcable LSC A w Hi-Fi Choice 2/2012

W lutowym numerze Hi-Fi Choice znalazł się test przewodu głośnikowego firmy QuistCable. Kabel został bardzo przychylnie oceniony. Podobał się zwłaszcza: „szybki dynamiczny przekaz w całym paśmie, ale z nutą miękkości i słodyczy. Nisko schodzący bas i całkiem precyzyjna stereofonia”.

„Miękki i szybki

LSC A be problemu podążą za rytmem muzyki kontrolowanym/narzucanym przez wzmacniacz. Podczas kilkugodzinnej sesji odsłuchowej nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że kabel ten czuje się jak Ryba w wodzie zwłaszcza z dynamicznym, rytmicznym repertuarem. Najlepiej był to słychać na płycie „Amarok” Mike’a Oldfielda z szybkimi jak błyskawica skokami natężenia dźwięku i niespodzianie atakującymi pasażami instrumentalnymi. W porównaniu z moim faworytem w tym przedziale cenowym, kablem DNM Stereo Solid Core Precision, LSC A wydawał się nieco dociążać brzmienie w zakresie niskich tonów, dodawać im nieco miękkości i głębi, jednak odbywało się to bez popadanie w skrajność, dzięki czemu bas nie był spowolniony i nie tracił wigoru. Ten delikatny charakter brzmienia był wyczuwalny również przy wyższych częstotliwościach – średnica została przekazana bez tłumienia wielu ważnych informacji, ale miękki i aksamitny charakter brzmienia pozostał co powinno spodobać się zwłaszcza użytkownikom nazbyt ekspresywnych systemów. Podobnie zresztą było w paśmie wysokich tonów – LSC A zapewnił dźwiękom odpowiednią szybkość, a jednak były kreślone nieco łagodniej, niż to wynikało z ich natury.

QuistCable pomorze zwłaszcza w uzyskaniu brzmienia plastycznego, pozbawionego nadmiernej ostrości wynikającej np. z charakterystyki i stylu grania nieco rozbrykanych kopułek wysokotonowych w kolumnach. Do średnicy dożuci szczyptę miękkości i słodyczy, a bas delikatnie ociepli, nie degradując przy tym dynamiki przekazu.”

HiFi Choice Luty 2012 Quistcable LSC A