QuistCable LSC B „Najlepszy zakup” w Hi-Fi Choice 12/2011

W dwunastym tegorocznym numerze miesięcznika Hi-Fi Choice znalazł się bardzo przychylny test przewodu głośnikowego firmy „QuistCable” model LSC B. Dzięki wyrafinowanemu przekazowi średnicy i wysokich tonów i niezłej szybkości i rytmice kabel zdobył prestiżowe wyróżnienie „Najlepszy Zakup”.

Bliski doskonałości

Mając na uwadze cenę testowanych kabli, byliśmy pod sporym wrażeniem nie tylko wysokiej jakości wykonania, ale przede wszystkim ich wpływu na dźwięk systemu. Okazuje się, że można wyprodukować świetnie brzmiące kable za niewielkie pieniądze. LSC B potrzebował kilkudziesięciu godzin pracy, aby w pełni się wygrzać i „wejść na właściwe obroty”. Przeprowadzone sesje odsłuchowe przekonały nas do LSC B przede wszystkim ze względu na pozbawiony ostrości górny zakres częstotliwości. Ale musimy od razu podkreślić, że nie mogliśmy narzekać na brak detali i drobnych dźwięków w skali mikro. Odsłuch klawesynu pokazał pełnię możliwości QuistCable i jego zdolność do budowy precyzyjnej przestrzeni, objawiającą się prawidłowym oddaniem sceny oraz akustyki panującej w pomieszczeniu, gdzie dokonano nagrania. Jeśli chodzi o szybkość i dynamikę, to LSC B bardzo przypominał nam dokonania innego wysoko przez nas ocenianego kabla, a mianowicie DNM Stereo Solid Core Precision. Jego odpowiedź w skali mikro była porównywalna, co szczególnie objawiało się podczas odsłuchu dynamicznego albumu Mike’a Oldfielda „Amarok”. Z kolei potężne skoki dźwięku w skali makro dowiodły, że testowany przewód głośnikowy może się pochwalić świetna motoryką.

LSC B łączy w sobie delikatną słodycz w rejonie najwyższych tonów i średnicy z bezwzględnym oraz rytmicznym przekazem niskich tonów, co szczególnie może przypaść do gustu osobom poszukującym kabli szybkich, ale bez tendencji do rozjaśnienia dźwięku.

HiFiChoice Grudzień 2011 QuistCable LSC B