O marce Quistcable

Firma QuistCable wprowadziła w 2009 roku do Polski trzy wysokiej klasy kable HDMI v 1.3a. Jednak wprowadzenie na rynek audio/wideo sygnału obrazu przestrzennego (3D) spowodowało unowocześnienie oferty firmy o trzy kable HDMI spełniające najbardziej rygorystyczne warunki techniczne. Nowe przewody w wersji 1.4 pojawiły się we wrześniu 2011 roku w linii HS (High Speed).

Ciekawie prezentuje się HDMI model PREMIUM PRO HS posiadający jako jeden z pierwszych na rynku wtyczki, w których dodany został dodatkowy przegub pozwalający wpinać przewód również wówczas gdy gniazdo HDMI ustawione jest pionowo, a nie jak to ma miejsce najczęściej – poziomo.

Rok 2011 to także powstanie linii High End, w skład której wchodzą najwyższej jakości analogowe przewody audio. Do wyboru zaoferowano klientom dwa rodzaje interkonektów oraz aż sześć najwyższej klasy przewodów głośnikowych. Wśród nich odnajdziemy dedykowany do połączeń Bi-Wiring model LSC BW, a także charakteryzujący się bardzo dużym przekrojem żył sygnałowych model LSC 25. Wszystkie kable w linii High End wykonane są z przewodników i ekranów z miedzi beztlenowej, posiadają wtyczki pokrywane 24 karatowym złotem, a w czterech modelach możliwa jest zamiana widełek na wtyki bananowe.